Како да ја одржите страста во бракот и желбата за секс да остане иста како порано?

По долги години поминати во брак, сексот многу често се претвора во рутина, а уживањето исчезнува. Што да направите за да ја вратите почетната страст во брачниот живот?

Премногу сте навикнати еден на друг, па најверојатно затоа не уживате во сексот.

Исто така, можеби потсвесно сте лути на вашиот партнер бидејќи сте примениле некои навики под нејзино/негово влијание, а тие значително влијаат на вашето либидо.

Можеби е потребно да ја вратите вашата самодоверба. Кога ќе го направите тоа, ќе ви порасне либидото и на двајцата.

Меѓусебната привлечност бара секој партнер да го гледа другиот како индивидуа: Доколку секогаш знаете што сака вашиот партнер и како размислува- искрите исчезнуваат.

Изненадете го партнерот и бидете иницијатор на нешто ново.

Кажете го јасно она што го мислите и изразувајте ги вашите емоции.

Слични објави

После свеќите со мирис на вагина, стигнува и парфем! (ФОТО)

Еспресо

Зоро, Попај и Шерлок Холмс биле вистински личности!

Еспресо

Џеј Ло започна нов предизвик: Поради нејзините фотки сега жените ширум позираат во бикини (ФОТО)

Еспресо

ОСКАРИ 2020: Најпознатите глумци кои никогаш не добиле Оскар

Еспресо

Југословенката на која Пикасо ѝ го уништи животот: Мажите се крадци на идеи, а Пикасо е голем грабливец (ФОТО)

Еспресо

Принцот Чарлс не сакаше да се ракува, па стана главна тема во јавноста! Еве што направи тој! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

2 + девет =

Слични објави

Можат ли вотката и ракијата да помогнат во дезинфекција на рацете и површините?

Еспресо

Никол заблеска во латекс комбинезон – Фановите ја осудија дека била под нож (ФОТО)

Еспресо

Ова езеро е прогласено за најубаво во светот (ФОТО)

Еспресо

Фрапантна трансформација на актерот кој загуби 80 килограми и сега изгледа неверојатно! (ФОТО)

Еспресо

Модните комбинации на Меган Маркл кои Британците се уште не можат да ѝ ги простат! (ФОТО)

Еспресо

Џеј Ло планира да се отсели од Америка? Светската ѕвезда издвои две локации каде би сакала да живее! (ФОТО)

Васко Спасоски