ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ со фронтменот на Ван Гог, Звонимир Ѓукиќ – Ѓуле

Рок бендот Ван Гог, денеска, во соработка со „Слободен печат“ и „Баги Комуникации“ ја промовираше книгата насловена по последниот албум, „Море без обала“. За таа цел, членовите на Ван Гог ја посетија редакцијата на веб изданието на „Слободен печат“. На наше огромно задоволство, имавме можност да поразговараме со фронтменот на групата,  Звонимир Ѓукиќ – Ѓуле.

Целото интервју погледнете го во видеото:

Слични објави

Срцеви заболувања, висок крвен притисок… Кога е време за (прва) посета на кардиолог

Еспресо

Прва фотографија по породувањето: Српската пејачка Сека Алексиќ не ја симнува насмевката од лицето, а погледнете што напиша за малиот Јован! (ФОТО)

Васко Спасоски

Семеен ручек кај Цеца дома: Богата трпеза за децата, снаата и родителите на снаата! (ВИДЕО)

Еспресо

Експлицитни сцени кои им се тешки дури и на искусните актери: Оваа жена знае како да ги опушти

Еспресо

Бруна Лима е модел кој со своите фотографии поставува стандарди во фитнес индустријата! (ФОТО)

Еспресо

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

три × 1 =

Слични објави

Српската новинарка откри зошто мачката ја нарекла по Цеца Ражнатовиќ

Еспресо

Канадски весник најави „топол“ пречек за кралскиот пар: Хари и Меган и зошто кралското семејство не може да живее во Канада

Еспресо

Луис Капалди, Стормзи и Мејбел освоија „Брит“ награди: Били Ајлиш за првпат ја изведе „No time to die“ во живо! (ВИДЕО)

Еспресо

Никогаш не се предаваат: Три најсилни жени меѓу хороскопските знаци

Слободен печат

Џеј Ло била бездомник и купувала по парче пица на ден, денес живее во свила и кадифе, а минатото никогаш не го заборави (ФОТО)

Еспресо

Трагедија и го одбележа животот, а една средба во банка и го промени: Необична и тажна приказна за една од најубавите жени во светот

Слободен печат