-5.2 C
Скопје
00:49 - 26 јануари, 2022

ИНСПИРАТИВНА МИСЛА НА ДЕНОТ: Слободен е оној кој…

Долорес Атанасова Лори

Во оваа постојана трка со времето, понекогаш навистина е потребно нешто што ќе нè запре. Да ни даде оддишка и правец како да продолжиме понатаму. Едноставно, некогаш се доволни само неколку зборови, сплотени во една мисла која ќе ни даде нова надеж и ќе нè научи на некоја мудрост.

Денес споделуваме една инспиративна мисла со вас:

 Долорес Атанасова Лори
Долорес Атанасова Лори / Фото: Приватна архива

 

-Слободен е оној кој ги има заборавено сите причини за да се врати некому или на нешто.
Долорес Атанасова Лори

*Илустрација: Еспресо.мк / Фото: Yan Ming – Unsplash

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....