-5.2 C
Скопје
01:03 - 26 јануари, 2022

СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ИМА СВОЈ ВЛАДЕТЕЛ: Која планета управува со вашиот живот и емоции?

астро

Планетите кружат и се движат, но тие влијаат и на знаците на Зодијакот и влијаат на луѓето во однос на нивната положба. Секој знак има свој владетел, кој ја води вашата личност и укажува на областа на животот на која сте најмногу фокусирани, пренесува „Atma“.

Дали знаете која е вашата планета, која владее со вашиот хороскопски знак?

Овен – Марс

Со Овенот владее црвениот Марс кој е активен, привлечен, решителен, тој што ги раздвижува работите. Исто како и Овенот. Потребни му се две години да го обиколи Зодијакот и да дојде на истото место. Ова се фазите на енергетско обновување и потоа повторно започнува нова фаза. Овенот посилно реагира на транзитите на Марс.

КЕЛТСКИ ХОРОСКОП: Откријте кое животно сте и што кажува тоа за вас?

Бик – Венера

Собирање, градење, оплодување, темелнот, тоа е суштината на Венера која владее со Бикот. Припадниците на овој знак се склони кон хедонизам и уживање во нешто опипливо. Циклусот на Венера е сличен на Сонцето и трае една година, а потоа започнува одново. Биковите имаат чувство за убавина, но особено за земните задоволства.

Близнаци – Меркур

Планета која има топла и студена страна и двојна природа, понекогаш се движи напред, а често и назад, односно нејзиниот ретрограден тек е почест отколку кај другите. Сето ова совршено ја прикажува сликата на Близнаците, главниот комуникатор на Зодијакот. Кога Меркур ќе почне да се движи ретроградно, се појавува нервоза во душата на секој Близнак и нивната приказна нема крај, а нема ниту смисла. Кога Меркур се движи директно, тие се „доведуваат во ред“.

Најдобрите љубовни парови меѓу хороскопските знаци

Рак – Месечина

Месечината е во еден знак два до три дена и брзо ја менува својата позиција, што одлично ја отсликува нестабилноста на душата на Ракот и склоноста кон талкање, но и кон истражување на минатото. Ова се луѓе со најдобра меморија бидејќи Месечината го означува и она што е зад нас. Раковите се исто така најподложни на месечевите промени. Кога ќе поминат деновите на младата Месечина, тие ги свртуваат работите и донесуваат одлуки, иако тие одлуки можат да бидат од денес до утре, исто како природата на Месечината. Кога ќе поминат деновите на полна Месечина, тие се повеќе склони кон алкохол.

Лав – Сонце

Со знакот Лав владее Сонцето. Јасност, принципи, достоинство, потреба од владеење и доминација, кралски пристап. Многу народи го обожаваат Сонцето, па Лавовите често се чувствуваат како главни. Тие се најчувствителни на затемнувања на Сонцето бидејќи тогаш нивниот владетел е без сјај, а тие се како без живот.

ОВА СЕ НАЈПОСЕСИВНИТЕ ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ: Љубомората им е во крвта!

Девица – Меркур

Пресврти, темеленост, детално елаборирање – тоа е природата на земниот Меркур кој владее со вредната Девица. Неговата мана е што се губи во ситниците. Често гледаат на неважни работи. Неговиот циклус е ист како оној опишан кај Близнаците, но оваа природа е поприземна и конкретна.

Вага – Венера

Венера има заводлива природа која ве вовлекува во однос полн со љубов и внимание. Сè се совпаѓа со природата на Вагата, знак кој секогаш ја бара својата подобра половина и е подготвен на сè за љубов. Ако Венера е во транзит, Вагата страда, а кога истата планета ќе трне на подобро, ќе им падне камен од срцата. Љубовта често ги диктира сите други области од нивниот живот, така што движењето на Венера им е многу важно.

ЖИВОТОТ Е ЗАБАВА: Овие хороскопски знаци секогаш ќе ве расположат

Скорпија – Плутон

Плутон е планета која владее со далечни и длабоки интуитивни сознанија кои само некои ги разбираат. Ја опишува природата на Скорпијата која го гледа она што другите не го гледаат и е подготвена ладнокрвно да дејствува до крајност и да ги промени работите од корен. Циклусот на Плутон трае околу 150 години, па се работи за промени кои го менуваат составот и влијаат на масата на луѓе. По 15-тина години во еден знак суптилно ги погодува сите луѓе со својот транзит најчесто од длабочина, скриено и преку нивната интуиција.

Стрелец – Јупитер

Јупитер е топол, добродушен, толерантен, знае да ужива, но, умерено. Такви се Стрелците – отворени, фер, пристапливи. Јупитер има циклус од 12 години, па секоја година го менува својот знак. Стрелците се подложни на неговиот транзит кој обично делува последователно затоа што е потребно малку време за да се изрази и да оживее.

ГЛАВЕН ВО ДРУШТВО: Овој хороскопски секогаш е во центарот на вниманието

Јарец – Сатурн

Бавен, посебен, малку ладен, но преубав со своите прстени. Ова е планета на мудроста и голем учител. Не е лесно да се борите со него бидејќи секогаш бара труд, жртва, воздржаност, труд и непопустливост. Таква е природата на Јарецот, најиздржливиот знак на Зодијакот. Без овие луѓе, светот би изгледал тривијално. Неговиот циклус од 29 и пол години и укажува на циклусите на животното созревање, така што човекот обично поминува низ два до три круга на Сатурн низ животот. Јарците особено ги чувствуваат неговите транзити, но и сите останати, особено на важни места. Без него нема растење, но на крајот гради и формира карактер и го прави светот подобар и поквалитетен.

Водолија – Уран

Секогаш посебен, различен од другите, полн со изненадувања. Таква е Водолијата и секој предизвикувачки транзит на Уран го чувствуваат повеќе од другите, обично преку некој ненадеен настан по кој се се решава. На секои седум години, Уран го менува својот знак, одбележувајќи генерации. Сепак, повеќето Водолии и поединечно, како личности, ја имаат неговата блескава интуиција.

СЕКОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК ИМА БОЈА КОЈА МУ НОСИ СРЕЌА: Откријте која е вашата

Риби – Нептун

Нептун е планета полна со магла, но многу убава и привлечна. Може да заведе и да внесе во лавиринтот на илузиите и имагинацијата, за да се изгубиме и да не знаеме како да излеземе. Идеален владетел на Рибите. Тој е бавен, па останува во еден знак со години, а неговиот транзит се чувствува на потсвесно ниво. Во предизвикувачки аспекти, тоа влијае на психата со создавање замки, нереални проценки или ја нагласува склоноста кон дрога, лаги, измами. Затоа е важно да се развие чувство за реалност и факти.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....