-5.2 C
Скопје
00:43 - 26 јануари, 2022

(ФОТО) ПЕТАР ГРАШО ИМ СТАВИ КРАЈ НА ШПЕКУЛАЦИИТЕ: Пејачот за првпат проговори за својата нова девојка!

Веќе со месеци се зборува за новиот вљубен пар на хрватската музичка сцена, Петар Грашо (45) и Хана Хуљиќ (31).

Иако досега главно молчеа за својата романса, сега познатиот пејач првпат одлучи да стави крај на сите шпекулации.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Petar Grašo (@petargrasoofficial)


„Многу сме среќни и задоволни и така треба да биде. Хана е многу добра и ние сме среќни“, рекол Грашо за „ИнМагазин Нова ТВ“.

Иако бил многу „скржав“ на зборови, Грашо јасно ставил до знаење дека во врската со младата музичарка му „цветаат рози“.


– Јас некако научив дека, со оглед на тоа што многу го кријам својот приватен живот, медиумското внимание е дотолку поголемо. Но, морам да бидам искрен и да кажам дека малку ме изненади креативноста на одредени медиуми во смислувањето различни и разновидни форми на ништо, всушност, ние го живееме својот живот и важно е луѓето околу нас да бидат задоволни и сите да бидат мирни, но и задоволни – додал музичарот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Siol.net Trendi (@siol.net_trendi)

Инаку, Грашо и Хана се неразделни, таа често го придружува на неговите настапи, а фотографите го „ловат“ секаде каде што можат – во Сараево, Сплит…


Инаку, Петар Грашо беше во 24-годишна врска со хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ (50). На почетокот на мај, одекна веста за раскинувањето на децениската врска помеѓу Данијела и Петар, што тогаш ги шокираше бројните пријатели, семејството и колегите.

Инаку, Хана е ќерка на Вјекослава и Тончи Хуљиќ. Точни веќе порано изјави дека ја благословува нивната љубов, притоа велејќи дека ако Хана и Петар се среќни, тогаш и тие се среќни.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....