24.8 C
Скопје
12:32 - 25 мај, 2024

Ознака : украдени дела

Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајл

Паника во светот на уметноста: Украдени вредни скулптури на Салвадор Дали од галерија во Стокхолм

Еспресо
Бронзени скулптури од надреалистичкиот уметник Салвадор Дали се украдени рано утринава од галеријата Колер во Стокхолм, кога крадци ја разбиле вратата, ги земале уметнините на...