14.8 C
Скопје
00:55 - 25 мај, 2024

Ознака : татјана алексиќ

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдер

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков
Македонскиот јазик, како ретко кој друг јазик, имал 11-вековна голгота да се одржува и да се озакони дури на 5 мај 1945 година. Токму затоа...
Секојдневие

Татјана Алексиќ: Читаме за да постоиме!

Александра Велинова
Доколку се прашувате што да читате во деновиве на изолација или кој филм да го гледате во домашно кино, професорката Татјана Алексиќ има одлична идеја....
Секојдневие

Татјана Алексиќ: Кој чисти знае како се топат калории

Еспресо
Има 54 години, сопруга, мајка на два сина, 28 и 20 години, професорка во средно училиште и изгледа токму вака. Најмалку дваесет години помладо. Се...