Ознака : селма блер

Лајфстајл Сцена

Селма Блер храбро зборува за својата болест

Igor
Актерката Селма Блер боледува од мултиплекс склероза, а тоа пред јавноста го откри веднаш откако болеста ѝ беше дијагностицирана. Оваа болест ги напаѓа нервниот систем,...