Селма Блер храбро зборува за својата болест

Актерката Селма Блер боледува од мултиплекс склероза, а тоа пред јавноста го откри веднаш откако болеста ѝ беше дијагностицирана.

Оваа болест ги напаѓа нервниот систем, коскената срж, очните нерви и мускулите.

Таа отворено признава дека веќе има проблеми со говорот и со моторните функции и дека голем дел од секојдневните работи не може да ги врши сама. Еден од најголемите проблеми ѝ е шминкањето.

Откако се бори со болеста, таа забележала дека многу често луѓето и забележуваат дека лошо се нашминкала или дека нешто не е добро нанесено. Потоа разговарала со својот менаџер кој ѝ рекол дека нема потреба да се мачи сама, бидејќи секогаш ќе има кој да ја нашминка.

Слични објави

Не, ова не е Барбика, ова е Карлеуша! (ФОТО)

Igor

Адел е кралица! Погледнете колкав бакшиш му оставила на келнерот за Нова Година (ФОТО)

Васко Спасоски

Телото на божица го стегна во црвено: Огнено издание на Џеј Ло кое ќе ве излуди! (ФОТО)

Igor

Неодоливата Дилета Леота со своето длабоко деколте го украде шоуто на музичкиот фестивал Санремо (ФОТО)

Еспресо

Неуредна коса и 10 килограми вишок: Фановите разочарани од изгледот на Камерон Дијаз (ФОТО)

Еспресо

Кој би поверувал? Британската актерка е во 6-та деценија и има своја линија на бикини во кои неверојатно добро изгледа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

единаесет − 6 =

Слични објави

Гитарата на Курт Кобејн ќе биде понудена на аукција: Почетната цена – милион долари!

Еспресо

Гледачите полудеа по убавата спортска водителка – Очигледно е зошто… (ФОТО)

Еспресо

Музика низ “Слика” – Нов звук во етерот (ВИДЕО)

Еспресо

Борко Ристовски покани само двајца на неговиот роденден и напиша многу интересна порака (ФОТО)

Igor

Популарниот пејач прозборува за ужасното искуство: Немаше никого во близина, а потоа ми извадија нож!

Еспресо

УБАВАТА КУМАНОВКА повторно ГОРИ (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian