17.8 C
Скопје
05:17 - 24 септември, 2023

Селма Блер храбро зборува за својата болест

Актерката Селма Блер боледува од мултиплекс склероза, а тоа пред јавноста го откри веднаш откако болеста ѝ беше дијагностицирана.

Оваа болест ги напаѓа нервниот систем, коскената срж, очните нерви и мускулите.

Таа отворено признава дека веќе има проблеми со говорот и со моторните функции и дека голем дел од секојдневните работи не може да ги врши сама. Еден од најголемите проблеми ѝ е шминкањето.

Откако се бори со болеста, таа забележала дека многу често луѓето и забележуваат дека лошо се нашминкала или дека нешто не е добро нанесено. Потоа разговарала со својот менаџер кој ѝ рекол дека нема потреба да се мачи сама, бидејќи секогаш ќе има кој да ја нашминка.

Слични објави

Нема договор, штрајкот во Холивуд продолжува, сценаристите ја напуштаат работата

еспресо

(Фото) Бела Хадид уникатна во новата кампања на „Марк Џејкобс“, позира гола и без коса

еспресо

(Фото) Хедер Локлир, беше секс симбол на Холивуд, а сега го крие лицето од папараците

еспресо

(Фото) Сверина во друштво на мажот со кој ја поврзуваа

Еспресо

Разјаснета смртта на ѕвездата на хит серијата „Еуфорија“: „Ненамерно предозирање со фатална комбинација“

Еспресо

(Видео) Софија Вергара е брилијантна во улогата на Гризелда Бланко, немилосрдната шверцерка на дрога, погледнете го тизерот

еспресо
Се вчитува....