Ознака : печатено издание

Секојдневие

Поради коронавирусот култниот магазин Плејбој повеќе нема да излегува во печатено издание!

Еспресо
Како резултат на светската пандемија поради коронавирусот, Плејбој објави дека  повеќе нема да го издава своето печатено издание, пренесува Метро. Во соопштението на Плејбој стои...