25.8 C
Скопје
14:51 - 28 мај, 2024

Ознака : Огнен Амиџиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Каква фешта кај Амиџиќ на прославата на раѓањето на синот: Еве кој дојде, водителот пееше цела ноќ!

Еспресо
Српскиот водител Огњен Амиџиќ и неговата сопруга Мина Наумовиќ, сега Амиџиќ, на 9 март добија син на кого му го дадоа името Перун. Огњен по...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Огњен Амиџиќ во емисија го прослави раѓањето на синот: Гостите дојдоа со подароци

еспресо
Водителот Огњен Амиџиќ пред неколку дена стана татко по вторпат. Неговата сопруга роди момче кое двојката го крсти Перун, а вчера гордиот татко ги зема...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Прва фотографија од синот на Огњен Амиџиќ: „Коса за поаѓање во прво одделение“

еспресо
Гордиот татко не се двоуми да ги сподели убавите моменти. Водителот Огњен Амиџиќ ја запознал и се заљубил во својата сегашна сопруга додека работел на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) „Перун личи на киви“: Огњен Амиџиќ ги зема синот и сопругата од породилиште

Еспресо
Огњен Амиџиќ на 9 март го доби второто дете со колешката Мина Наумовиќ, а денеска гордиот татко ги зема од болница сопругата и новороденчето. Огњен...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Вака сопругата на Огњен Амиџиќ изгледала неколку часа пред да се породи: Мина објавила фотографија од дома

Еспресо
Мина Наумовиќ, сопругата на српскиот водител Огњен Амиџиќ, денеска се породи и на свет донесе момче, а само неколку часа пред породувањето се огласила на...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Се породи сопругата на Огњен Амиџиќ: Мина роди син

еспресо
Водителката Мина Наумовиќ се породи и на свет донесе синче. Огњен Амиџиќ стана татко по вторпат. Тој во текот на ноќта ја однел сопругата Мина...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Амиџиќ јавно објави зошто Теја Дора не гостувала заедно со Бресквица во емисијата: Беше поканета, но…

Еспресо
Водителот на емисијата „Амиџи шоу“, Огњен Амиџиќ, се огласи на Икс (поранешен Твитер) за да одговори на очигледно големиот број шпекулации и разни коментари поради...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Огњен Амиџиќ не изгледа на себе: Водителот се појави со седа коса во емисија и ги шокираше гледачите

Еспресо
Познатиот српски водител Огњен Амиџиќ го промени изгледо, па во својата емисија се појави со нова фризура. Имено, Огњен ги изненади гледачите кога пред камерите...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Поглед полн со љубов! Сопругата на Огњен Амиџиќ сподели емотивна сцена од семејниот дом: „Најдете некој што ќе ве…“

Еспресо
Српската водителка Мина Наумовиќ и нејзиниот сопруг и колега Огњен Амиџиќ наскоро ќе го добијат своето прво дете. Мина ситно брои до породувањето, а трудничките...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Бремената сопруга на Огњен Амиџиќ се фотографираше сосема гола: Подготвена сум!

Еспресо
Познатиот српски водител Огњен Амиџиќ и неговата сопруга и колешка Мина Наумовиќ наскоро ќе станат горди родители. Огњен и Мина чекаат девојче, а водителката откри...