11.3 C
Скопје
21:45 - 29 февруари, 2024

Ознака : Данијела Димитровска

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Фото) Данијела Димитровска стана русокоса: „Секогаш се шлогирам штом се погледнам во огледало“

Еспресо
Данијела Димитровска е една од најуспешните и најубави манекенки во регионот, а од неодамна се испроба и во водителството. Ја знаеме како бринета долги години,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) „А, денеска – вака“: Данијела Димитровска објави видео од кревет со згодниот фудбалер

Еспресо
Српската манекенка Данијела Димитровска ужива во својата нова љубов. Имено, таа и водителот Огњен Амиџиќ минатата година објавија дека се разведуваат по 10 години брак,...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Исповед на Димитровска за кастингот со Мика Алексиќ: „Не сакав да се вратам таму“

Еспресо
Завчера во судницата во Белград заврши рочиштето за случајот против сопственикот на актерската школа Мирослав Алексиќ. Сведочеше актерката Милена Радуловиќ, која претходно поднесе кривична пријава...
БалканСлајдерСцена

(Фото) По позите во бикини, Данијела Димитровска го покажа партнерот: Убавицата веќе не се крие!

Еспресо
Очигледно е дека поранешната сопруга на популарниот српски водител Огњен Амиџиќ, Данијела Димитровска е повторно среќна и тоа багодарение на новата љубов која како молња...
БалканСлајдерСцена

(Фото) Ова е новото момче на Данијела Димитровска: По разводот со Огњен Амиџиќ, го освои срцето на згодниот спортист

Еспресо
Поранешната сопруга на српскиот тв водител Огњен Амиџиќ, Данијела Димитровска (Србинка со македонско потекло) неодамна призна дека е среќно заљубена, а сега е откриено и...
БалканСлајдерСцена

ФОТО |Таа е главна, ги држи сите конци: Водителот Огнен Амиџиќ прозборе за бракот со Македонката Данијела!

Васко Спасоски
Популарниот српски ТВ водител Огњен Амиџиќ е горд на љубовта што ја негува кон неговата сопруга Данијела Димитровска која има македонско потекло, но сепак открива...