14.8 C
Скопје
06:15 - 22 мај, 2024

Ознака : магариња

Ви препорачуваме на СПДестинации и ДегустацииСлајдер

НА ГОСТИ ВО ФАРМАТА ЗА МАГАРИЊА МАРТИНИЌИ: Нашите магариња се светски ѕвезди

И. Т.
Фармата за магариња Мартиниќи е основана во 2015 година со примарна цел да ги заштити магарињата од истребување. Ова животно е дел од природното и...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдер

ГАЛЕРИЈА | Пустец: грав за политбирото, магариња наместо волови и многу крап

Марија Гегоска
Селскиот туризам – апсолутно шармантен во својата природа, нуди незаменливи и несeкојдневни искуства. И додека истиот сте примамени да го правите некаде низ светот, зошто...