20.8 C
Скопје
21:52 - 19 мај, 2024

Ознака : Лугано

ЕспресоСлајдер

Зеленски во Лугано: „Уништени се 800 згради, училишта, градинки…, 79 болници“, за обнова на Украина се потребни 100 милијарди евра

Еспресо
Украинскиот претседател се обрати со говор во Лугано каде се одржува конференцијата за обнова на Украина, на која присуствува и претседателката Фон дер Лајен: „Мораме...
Ви Препорачуваме

Нашата Ана Марија од Скопје зачекори на модната писта на „Guess“ во Лугано (ФОТО)

Васко Спасоски
Вчеравечер во Лугано, Швајцарија се одржа модна ревија со најновата колекција на познатиот бренд за облека „Guess“, а за првпат на неа настапи и една...