Ознака : кејт и вилијам

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Принцот Луи полни две години: Фотографиите што ги објавија Кејт и Вилијам се симбол на надеж во борбата против коронавирусот

Еспресо
Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон објавија пет нови фотографии од нивниот најмал син, принцот Луи за да го обележат неговиот втор роденден.   Малиот принц...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Принцот Вилијам планира на романтичен начин да ја изненади Кејт за Валентајн!

Еспресо
Принцот Вилијам планира романтична вечера за да ја изненади својата сопруга Кејт Мидлтон на Денот на заљубените. Војводата од Кембриџ, за кого кружат гласини дека...