24.8 C
Скопје
02:38 - 23 јуни, 2024

Ознака : кардула

БалканВи ПрепорачувамеЛајфстајлСлајдерСтилСцена

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Изложба на графичкиот дизајнер и сликар Зоран Кардула во Тирана: „Жените и по некој маж“ – културен мост меѓу Македонија и Албанија

Ј.К.Д
Дигитални илустрации под наслов „Жените и по некој маж“ на македонскиот графички дизајнер и сликар Зоран Кардула беа претставени во Тирана и ја освоија албанската,...