26.8 C
Скопје
09:11 - 13 јуни, 2024

Ознака : кардионаскуларни заболувања

ЗдравјеИстражувањаСлајдер

ИЗБЕГНУВАЈТЕ ЈА ОВАА ХРАНА ЗА ЗДРАВО СРЦЕ: Како влијае храната на кардиоваскуларниот систем?

Еспресо
Исхраната игра значајна улога во здравјето на срцето и може да има позитивен или негативен ефект. „За оптимално здравје, Американското здружение за срце препорачува возрасните...