20.8 C
Скопје
02:13 - 18 јуни, 2024

Ознака : диригент

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтервјуСлајдерЧудесни жени

Разговор со Елена Митревска, успешна македонска диригентка со странска адреса: Посакувам соработката со македонските колеги да биде почеста

Јасмина Кантарџиева Димков
Студиите ги завршила во Скопје, но огромната желба да биде диригент ја остварила во Европа. Денес Елена Митревска исправено стои пред најпознатите оркестри, изведувачи и...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатЖивотни ПриказниСлајдер

РАЗГОВОР СО ИВАН ЕМИНОВИЌ, диригент и пијанист: На крајот публиката е таа која ви го дава аплаузот што најмногу значи

Јасмина Кантарџиева Димков
Пред двете изведби на сцената на МОБ на претставата „Лучија од Ламермур“, на 12 и 18 март, а чии подготовки се во тек, разговараме со...