24.8 C
Скопје
08:18 - 13 јуни, 2024

Ознака : чиро блажевиќ

БалканСлајдерСцена

(Фото) Кои се децата на Ќиро Блажевиќ: Рече дека не се жали, но дека неговиот син Мирослав е најдобар

Еспресо
Мирослав Чиро Блажевиќ не ја доби битката со болеста, со ракот на простата кој се проширил и на коските и на црниот дроб. Тој почина...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

(Видео) Северина со видео се прости од Чиро: „Ваков сакам да ве сочувам во сеќавање“

Еспресо
Популарната хрватска пејачка Северина се прости од легендарниот Мирослав Чиро Блажевиќ. Имено, таа објави видео кое е создадено пред 25 години. Таа се присети на...