1.8 C
Скопје
02:41 - 30 март, 2023

(Видео) Северина со видео се прости од Чиро: „Ваков сакам да ве сочувам во сеќавање“

Популарната хрватска пејачка Северина се прости од легендарниот Мирослав Чиро Блажевиќ.

Имено, таа објави видео кое е создадено пред 25 години.

Таа се присети на дочекот во 1998 година кога им пееше на бронзените хрватски репрезентативци на плоштадот Француската Република. Потоа со неа на сцената пееше и Чиро.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

– Драг наш Чиро, ваков сакам да ве сочувам во сеќавање. Почивајте во мир. Вашата девојка од село“, порача Северина

Чиро почина денес по долга и тешка болест, на 88 годишна возраст.

Слични објави

Поранешната сопруга на Доналд Трамп била под истрага на ФБИ – Ивана Трамп осомничена за шпионажа

Еспресо

(Фото) Папата Франциск итно пренесен во болница, откажани се сите состаноци

Еспресо

И Фута Радуловиќ е дел од тимот во филмот за легендата Џеј Рамадановски

Еспресо

Илон Маск и група научници бараат шестмесечен прекин на обуките за вештачка интелигенција – можни се злоупотреби

Еспресо

Попоски најавува убави сончеви денови, еве кои

Еспресо

Месечен хороскоп за април: Љубов за Близнаците, убави можности за Девиците, голема победа за Овните…

Еспресо
Се вчитува....