23.8 C
Скопје
08:40 - 24 јуни, 2024

Ознака : часовничар

Наши ФациСлајдерСцена

Необични работни позиции во Бакингамската палата: Вработен кој ги разгазува чевлите на кралицата Елизабета, човек – будилник или дегустатор на храна

М. Р.
Денеска започнуваат прославите за 70-годишнината од владеењето на кралицата. Голем дел од вработени во палатата се вклучени во организацијата по повод овој јубилеј. Доколку се...
Ви препорачуваме на СПЕспресоЖенски печатСлајдер

(ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: Часовничар од чаршијата

Еспресо
Часовничар од чаршијата. (ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: Есенска атмосфера на Охридскиот кеј (ФОТО) ЕСПРЕСО ФОТКА НА ДЕНОТ: Скопје и сѐ е можно  ...