17.8 C
Скопје
23:03 - 19 мај, 2024

Ознака : Мајстор за музика

Наши ФациСлајдерСцена

Необични работни позиции во Бакингамската палата: Вработен кој ги разгазува чевлите на кралицата Елизабета, човек – будилник или дегустатор на храна

М. Р.
Денеска започнуваат прославите за 70-годишнината од владеењето на кралицата. Голем дел од вработени во палатата се вклучени во организацијата по повод овој јубилеј. Доколку се...