15:11 - 19 април, 2024

Ознака : бонови

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Франција воведе бонови за храна: Се обидуваат да го компензираат поскапувањето

М.Р.
Телевизискиот канал „Франс 2“ објави дека неколку француски градови почнале да делат ваучери за храна за да ги обесштетат жителите за зголемените цени на храната....