11.8 C
Скопје
22:06 - 29 февруари, 2024

Ознака : антиперспирант

ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЕДНОСТАВЕН ТРИК: Еве како да ги отстраните дамките од дезодоранси

И. Т.
Сигурно ви се случило набрзина да ставите дезодоранс и веднаш да се облечете. Веројатноста дека ќе ви остане бела дамка е голема. За среќа, таквите...
Здрави навики

РАЗРЕШЕНА ДИЛЕМАТА: Која е разликата меѓу дезодоранс и антиперспирант?

Igor
Денеска животот без дезодоранс и антиперспирант е речиси невозможен, особено во текот на летните месеци. Но, ретко кој може точно да ја каже разликата меѓу...
Здрави навики

За суви и миризливи пазуви наместо антиперспирант искористете го ова овошје!

Igor
Ви пречи потта под вашите пазуви? Постои добра причина зошто човечкото тело произведува пот. Во неа постои соединение познато како дермицидин кој ги убива несаканите...