11.8 C
Скопје
19:48 - 28 февруари, 2024

Ознака : анемија

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

ЗНАЦИ ДЕКА ВИ ФАЛИ ЖЕЛЕЗО ВО КРТВА: Како да препознаете анемија?

Еспресо
Анемијата е медицинско нарушување кое се карактеризира со недостаток на црвени крвни клетки, исто така познати како еритроцити или протеини на хемоглобин во крвта. Иако...