10.8 C
Скопје
21:22 - 28 февруари, 2024

Ознака : ана линикова

ЛајфстајлЛокумчеСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Руската убавица Ана Линикова отворено за „Мис Универзум“, кариерата и личниот живот: „Мојата прва работа беше во фабрика“

Еспресо
Минатиот месец, на 15 јануари, во Њу Орлеанс заврши 71-от годишен меѓународен натпревар за убавина Мис Универзум, каде Русија ја претставуваше 22-годишната манекенка од Оренбург,...
ЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Украина побара да се отстрани Руската убавица од учество на натпреварот за Мис Универзум

Еспресо
Според агенцијата УНИАН, жалбата е поврзана со специјална воена операција на Руската Федерација. Организацискиот одбор на украинската национална сцена на натпреварот Мис Универзум (Мис Украина...