7.8 C
Скопје
00:28 - 21 април, 2024

(Фото) Украина побара да се отстрани Руската убавица од учество на натпреварот за Мис Универзум

Според агенцијата УНИАН, жалбата е поврзана со специјална воена операција на Руската Федерација.

Организацискиот одбор на украинската национална сцена на натпреварот Мис Универзум (Мис Украина Универзум) и неговата победничка од 2021 година, Ана Неплијах, апелираа до организаторите на меѓународниот избор за убавина со барање да ја отстранат Русинката Ана Линикова од учеството на натпреварот. Ова го објави агенцијата UNIAN.

Претходно, генералниот директор на изборот за Мис на Русија, Анастасија Бељак, објави дека организаторите на националниот натпревар веќе комуницирале со претставници на Мис Универзум и добиле потврда дека на меѓународниот натпревар се очекува учесничка од Русија.

Линикова од Оренбург стана победничка на натпреварот Мис Русија во 2022 година, чие финале се одржа во Москва на 25 јули. Оваа година изборот се одржа онлајн.

Во продолжение, погледнете каква убавица е Ана Линикова.

Слични објави

„Ајде веќе!“: Харис ѝ се дерел на Мелина пред сите, не сакал да дава изјави за медиумите

Еспресо

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

еспресо

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо
Се вчитува....