24.8 C
Скопје
14:46 - 13 август, 2022

(Фото) Украина побара да се отстрани Руската убавица од учество на натпреварот за Мис Универзум

Според агенцијата УНИАН, жалбата е поврзана со специјална воена операција на Руската Федерација.

Организацискиот одбор на украинската национална сцена на натпреварот Мис Универзум (Мис Украина Универзум) и неговата победничка од 2021 година, Ана Неплијах, апелираа до организаторите на меѓународниот избор за убавина со барање да ја отстранат Русинката Ана Линикова од учеството на натпреварот. Ова го објави агенцијата UNIAN.

Претходно, генералниот директор на изборот за Мис на Русија, Анастасија Бељак, објави дека организаторите на националниот натпревар веќе комуницирале со претставници на Мис Универзум и добиле потврда дека на меѓународниот натпревар се очекува учесничка од Русија.

Линикова од Оренбург стана победничка на натпреварот Мис Русија во 2022 година, чие финале се одржа во Москва на 25 јули. Оваа година изборот се одржа онлајн.

Во продолжение, погледнете каква убавица е Ана Линикова.

Слични објави

Познато е кој англиски град има најголема шанса да ја организира Евровизија 2023, Лондон не е меѓу 7-те кандидати

Еспресо

Цеца го откажа концертот во Црна Гора: „Единаесет човечки животи неповратно згаснаа за неколку минути“

Еспресо

Лоша здравствена состојба на Салман Ружди: „најверојатно ќе го изгуби окото, нервите на раката му се отсечени, а црниот дроб е погоден и оштетен“

Еспресо

Попоски предупредува на голема претпазливост – ИЗРАЗЕНО НЕВРЕМЕ, еве кога (и во Скопје)

Еспресо

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо
Се вчитува....