17.8 C
Скопје
12:50 - 13 август, 2022

Исповед на Мена Сувари: „Не бев сакана. Долго време бев само тело. Издувен вентил за неговите желби“

Мена Сувари направи камбек во јавноста минатата година, 2021, кога беше објавена нејзината прва автобиографска книга со наслов „Големиот мир“. 43-годишната американска актерка во тие мемоари собрала многу болни настани од младоста, за кои денес повторно ги проследува во долго и интимно интервју за британскиот весник „Гардијан“.

Како тинејџерка, актерката која стана меѓународно позната со филмот American Beauty (1999), беше силувана од пријател на нејзиниот брат, кој подоцна ја опиша во очите на нејзините школски другари како „лесна женска“ … Во меѓувреме, идната холивудска актерка беспомошно гледала како се распаѓа бракот на нејзините родители.

„Немав референтна точка. Чувствував дека нема некој што може да ми помогне, никој што некогаш би направил нешто за мене“, рече Мена Сувари, објаснувајќи дека долги години се чувствувала многу осамено.

Во брак е од 2018 година со продуцентот на телевизиската и филмската индустрија Мајкл Хоуп, со кој го доби синот Кристофер Александар во 2021 година. Актерката во автобиографската книга потоа се потсети на злоставувањето кое го претрпела со поранешното момче и како тоа долго време ѝ го уништило начинот на живот: сексуалноста и љубовта.

Дотичниот бивши (без име и презиме, знаеме само дека е техничар за осветлување), ја принудувал да користи неудобни секс играчки кои не сакала да ги користи, принудувајќи ја на повторен и насилен анален однос, а на крајот завршила во болница. Ја манипулирал и со други жени во креветот, односно ѝ наметнувал секс во тројка. Сето тоа било проследено со навреди и закани, а таа утеха најде во разни видови на дрога.

„Не бев сакана. Долго време бев само тело. Издувен вентил за неговите желби“.

Денес, за среќа, актерката изгледа ја најде својата оаза на мирот во семејството.


Слични објави

Лекарите открија зошто умираат вакцинираните лица кои се инфицираат со коронавирус

Еспресо

Случај Салман Ружди: Полиција пред домот на уапсениот во Њу Џерси; соседите вознемирени: „Во шок сме!“

Еспресо

Која беше Ен Хеч: „Слушам гласови и зборувам со бог“; од травматичното детство до објавување на нејзината бисексуалност

Еспресо

Неделен хороскоп (15 до 21 август): Одлична недела за Лавовите, добри вести за Биковите, голема среќа за Овните…

Еспресо

Бразилската манекенка Алесандра Амборзио лудо се забавуваше на концертот на Сека Алексиќ во Будва

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 13 август

Еспресо
Се вчитува....