Инспирација за сите генерации: Кристи Бринкли (65) демонстрираше како изгледа совршениот стајлинг за ладни денови! (ФОТО)

Поранешната манекенка Кристи Бринкли (65) и покрај годините се уште ги следи сите трендови и може рамо до рамо да застане со најпознатите трендсетерки.

На нејзиниот изглед би можеле да и позавидуваат и многу млади деојки. Освен совршената линија, таа може да се пофали и со феноменалниот стил.

профимедиа

Со својата последна објава објасни како треба да изгледа совршениот зимски стајлинг.

Теди капутот како и кожните пантолони се на врвот од модната листа оваа зима, а таа овие два парчиња без грешка ги спои.

профимедиа

Исто така, зелената боја е аспсолутен хит. Оваа нијанса добро им стои на сите, додека свилената марама и даде интересен моден печат.

Доколку не знаете што да облечете денес, ова е одличен предлог.

Слични објави

Како вереничкиот прстен кој беше наменет за Меган Маркл се најде на раката на Кејт Мидлтон?

Еспресо

Оливија Кулпо изгледа беспрекорно во трендот што ќе доминира летово! (ФОТО)

Еспресо

СИТЕ КАКО ЕДЕН: Светските ѕвезди се здружија во екот на пандемијата на коронавирусот и заедно го запеаа хитот на Ленон (ВИДЕО)

Еспресо

На овие четири места сте безбедни од коронавирус

Еспресо

Ги распамети фановите: Цеца среде зима се соблече во купаќи (ВИДЕО)

Слободен печат

Се што е потребно за живот го сместиле во 25 квадрати: Од камп приколка направиле вистински рај за уживање и релаксација! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

7 + 3 =

Слични објави

Хедонист на годината во Македонија е Габриел Стибел

Igor

Дуа Липа ja честиташе независност на Косово, па Србите ја „нападнаа“ на социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Бившата жена на Роман Абрамович се мажи за грчки милијардер: Елитните гости ќе се соберат во луксузниот ски-центар

Еспресо

Мартин Вучиќ со емотивна објава за Драган: Тој беше ТАТКО над татковците! (ФОТО)

Васко Спасоски

СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ве носи на шопинг во Рим

Igor

Непознат маж упаднал во куќата на Наташа Беквалац

Еспресо