21.8 C
Скопје
09:21 - 15 јуни, 2024

Вељко Ражнатовиќ октрива: „Мојата комуникација со Анастасија не е веќе иста“

Синот и ќерката на Цеца, Вељко Ражнатовиќ и Анастасија Ражнатовиќ отсекогаш биле во блиски односи, а тој често се грижел за својата сестра иако таа од него е постара две години.

Анастасија веќе извесно време живее во Севиља со сопругот фудбалер Немања Гудељ, а Вељко не крие колку е задоволен од изборот на сестра му.

– Се слушам со неа секој ден. Го живее својот живот, многу сум задоволен од нејзиниот избор. Мажот ѝ е легенда, ја гледа како капка вода на дланка и многу и е подобро таму отколку што би и било со нас, реално – рече тој неодамна за српските медиуми, а сега покажа колку се променила неговата комуникација со сестра му.

Вељко објави како братот и сестрата комуницираат само преку „рилс“.

инстаграм

Вељко неодамна го доби третото дете, синот Исаија, а прославата на раѓањето на новороденчето беше организирана истиот ден во вилата на Дедиње.

На забавата присуствуваа многу пријатели, семејството, но и колегите на Цеца од естрадата.

Сепак, доаѓањето на Анастасија ги воодушеви сите. А таа допатува дури од Севиља за да го прослави доаѓањето на свет на бебенцето и на тоа што таа станала тетка.

Ацо Пејовиќ се опијанил и завршил во туѓа куќа: „Утрото кога се разбудив, жена ме пречека со појадок во кревет“

Слични објави

(Фото) Ова е братот на Јована Јеремиќ кој вешто го крие: Тој ѝ е најголема поддршка

еспресо

Два хороскопски знаци овој викенд ќе добијат дарежлив подарок од универзумот

еспресо

Пријателите на Џенифер Лопез предвидуваат: Ќе го надмине разводот со Бен Афлек и ќе му се врати на Алекс Родригез!

еспресо

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо
Се вчитува....