10.8 C
Скопје
09:07 - 10 декември, 2022

Славчо Попоски најавува дождови и пад на температурите

– Времето и понатаму ќе се задржи променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а утре повремено засилен ветер од југозападен правец. Под влијание на брз влажен воздушен бран од запад утре навечер и во текот на ноќта кон недела на повеќе места ќе има врнежи од дожд а локално ќе биде и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Веќе од недела како и во почетокот од следната недела ќе биде постабилно и со повеќе сончеви периоди а ќе дува и ЗАСИЛЕН ветер од северен и од северозападен правец кој ќе услови ПОЗНАЧИТЕЛЕН ПАД на температурите. Тогаш истите ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 25 степени.

И во Скопскиот регион утре навечер и во текот на ноќта кон недела ќе има повремени врнежи од дожд и можност за појава на грмежи. Температурата ќе се искачува до околу 26 степени, додека од недела па во почетокот на следната недела истите ќе бележат тенденција на пад и ќе се искачуваат во интервалот од 20 до 23 степени.

Слични објави

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо

„Имав крофни на нозете“ – Тијана Дапчевиќ морала итно да направи операција

Еспресо

Промена на подобро: Два хороскопски знаци ќе скокаат од среќа следната недела!

Еспресо
Се вчитува....