17.8 C
Скопје
14:35 - 20 април, 2024

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Како и секој претходен и иден петок се обидуваме да ви го олесниме одговорот на прашањето „Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?“.

Викендите секогаш се резервирани за добар филм или серија. Но, потрагата по истите често знае да биде досаден и фрустрирачки процес. Затоа ние ви подготвивме листа на филмови и серии кои сигурно нема да ве остават рамнодушни.

Ammonite – Филм на „HBO“

Мери Енинг, познат ловец на фосили, е принудена да се грижи за болната сопруга на еден богат истражувач, а двете развиваат интензивна врска што ги принудува двете жени да ги преиспитаат нивните чувства.

Жанр: романтична драма / IMDB оценка: 6.5 / Rotten tomatoes рејтинг: 69%

The Good Place – Серија на „Netflix“

Елеонор, почината продавачка која живеела морално корумпиран живот, се наоѓа во задгробен живот налик на рај со погрешен идентитет и се обидува да го сокрие своето минато за да остане таму.

Жанр: ситком / IMDB оценка: 8.2 / Rotten tomatoes рејтинг: 97%

The Deuce – Серија на „HBO“

Приказ на никнењето на индустријата за трговија со секс во срцето на „Тајмс Сквер“ во Њујорк. Раните 1970-ти, порно бизнисот почнува да се менува од салони поддржани од организирани криминални групи во легитимен бизнис или културно прифатено претпријатие. Проститутки, макроа, полиција и трагачи по ноќен живот и близнаците Винсент и Френки Мартино, кои се влегуваат во секс бизнисот откако се запознале со добро поврзаниот мафијаш Руди Пипило. Нивната приказна, меѓу другото, се спојува со онаа на проститутката Кенди, чија амбиција и интелигенција ја водат до позначајна улога во индустријата.

Жанр: драма / IMDB оценка: 8.1 / Rotten tomatoes рејтинг: 93%

All the Bright Places – Филм на „Netflix“

Двајца средношколци по име Виолет и Теодор кои се соочуваат со индивидуални борби формираат моќна врска што им помага да најдат утеха и да ги променат нивните животи на подобро.

Жанр: романтична драма / IMDB оценка: 6.5 / Rotten tomatoes рејтинг: 64%

Слични објави

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо

Личниот живот им „пука“: Три хороскопски знаци наскоро ќе ја изгубат љубовта

еспресо
Се вчитува....