-5.2 C
Скопје
22:56 - 25 јануари, 2022

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Какво време нè чека овој викенд?

– За време на претстојниот викенд, времето во Македонија ќе биде претежно сончево, во текот на утрешниот ден и тоа особено во претпладневните часови со појава на умерена облачност. Исто така утре ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Наутро ќе биде релативно студено, и минималните температури понекаде ќе се спуштат до околу -2 степени, додека максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 10 до 18 степени, вели нашиот метео прогнозер Славчо Попоски.

И во Скопскиот регион овој викенд ќе имаме претежно сончево време, утре со појава на умерена облачност и тоа особено претпладне. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, особено во текот на утрешниот ден. Максималните температури ќе се искачуваат во интервалот помеѓу 13 и14 степени.

Според Попоски, ново зголемување на облачноста кое ќе услови врнежи од дожд на повеќе места се очекува во почетокот од следната недела.

Слични објави

(ФОТО) ТОНИ ЦЕТИНСКИ: Среќен роденден Тоше! Ти и Аки повторно запејте ја „Есен во мене“

Милена Ри

ЕЛТОН ЏОН ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУСОТ: Долгоочекуваните концерти се откажани!

М.Р.

СОВЕТИ И ПРИДОБИВКИ НА СЕКС ЗА ВРЕМЕ НА МЕНСТРУАЦИЈА: Табу или задоволство?

Еспресо

(ФОТО) ИЛИНА АРСОВА СЕ ПРОСТИ ОД МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ: Ние вака ќе си се памтиме, насмеани и ведри…

М.Р.

(ФОТО) ЛИЛА ОТКРИ СО КОЈ ГО ДЕЛИ КРЕВЕТОТ: Вистински убавец со зелени очи!

М.Р.

РАЗГОВОР СО МАРИЈА ПИЈАНМАНОВ, НАШИНКА ВО ПАРИЗ: Се будам со вкусна паштета од патка, мојот живот наликува на изложба во музеј, сопругот ми го подари Париз!

Ј.К.Д
Се вчитува....