10.8 C
Скопје
11:02 - 10 декември, 2022

Попоски: Кратко стабилизирање на времето, па пак дождови, еве кога

– Денес се уште ќе има повремени локални врнежи од дожд а на планините над 1500 м.н.в ( особено во западните предели) ќе има повремени врнежи од снег. Че дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северен и од северозападен правец. Наутро температурите понатаму на повеќе места ќе се спуштаат под нулата, односно истите ќе се спуштаат во интервалот од -6 до 5 степени, додека максималните дневни ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 16 степени а за време на викендот максималните температури ќе бидат уште пониски и ќе се искачуваат во интервалот од 6 до 12 степени.

Од утре ќе има краткотрајно стабилизирање на времето, додека за време на викендот ќе има нови врнежи од дожд, а на планините над 1200 м.н.в ќе има врнежи од снег.

Снежната граница и тоа особено во северните претели можно е да се спушти дури до околу па и под 1000 м.н.в.

Слични објави

Што да (не) правите на денот на св. мч. Јакoв Пeрсијанeц: „Сите молитви денес ќе бидат одговорени“

Еспресо

По што беше познат Рони Тарнер, синот на Тина Тарнер: „Овој пат дадов сè од себе. Не можев да те спасам…“

Еспресо

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо
Се вчитува....