Зошто го правиш тоа на твои години? СИНДИ КРАФОРД СЕ СОБЛЕЧЕ ГОЛА и стана мета на непријатни коментари (ФОТО)

Синди Крафорд ја започна својата кариера пред 3 децении и набрзо се стекна со епитетот – најубава жена на светот. Свесна за своите години, но и убавина, често знае да се фотографира без шминка, но и без облека.

Меѓутоа, во еден момент на себе навлече толкав гнев од народот што мораше да се брани самата себе каде што со неколку реченици ги засрами сите “злобни јазици“.

„Се сеќавам дека една злобна личност на Инстаграм, каде што ги има многу, објави нешто, во смисла – Зошто ова сè уште го правиш во тие години?“ – напишала Синди, прашувајќи дали навистина постои старосна граница на која соблекувањето гола не е во ред.

Таа потоа истакна дека токму поради таквите коментари и понатаму ја работи работата со која се занимава и се фотографира.

 

View this post on Instagram

 

@voguespain by @sebastianfaena #Vogue30

A post shared by Cindy Crawford (@cindycrawford) on

„Дали ние имаме рок на траење? Не изгледам исто како на 20, 30 или пак 40 години. Но, доколку се грижиме за себе, зошто да не? Дали позирам во минијатурна танга на плажа? Не. Но, постојат места каде што сакам да се чувствувам убаво кога сум гола, приватно, со сопругот“ – раскажала таа.

Синди и нејзиниот сопруг се во брак од 1998-та година и имаат две деца.

Слични објави

Ќелава и со стомак до заби: Амбер Роуз во секој момент ќе се породи (ВИДЕО)

Igor

Го наследила талентот од татко ѝ: МИНА ЈОКСИМОВИЌ го покажа талентот, ќе се наежите кога ќе ја слушнете (ВИДЕО)

Igor

Мет Дејмон заглавен во Ирска: Поради професијата не можев да сум покрај ќерка ми кога се разболе!

Еспресо

Ќе ви потечат солзи на очи: Актерот од „Војна на ѕвездите“ им соопшти на родителите дека им купил куќа (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кристина Димитријевска од Црна Гора се враќа со титула! (ФОТО)

Igor

Тања Савиќ ја објави најпровокативната фотографија досега (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

1 × 2 =

Слични објави

Ниту сопствената мајка не би го препознала: Погледнете како изгледа раперот Тајзи! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ким Кардашијан сака да го плати лекувањето на девојката застрелана на протестите за Џорџ Флојд

Еспресо

Кајли Џенер диктира трендови: Девојки, ќе посакате и вие вака да се облечете вака!

Васко Спасоски

Емина Јаховиќ за првпат прозборе за врската со турскиот милионер (ФОТО)

Igor

Прозборе за ДРАМАТИЧНИОТ ОДНОС со братот: Ја сакав мајка ми додека ДА ГО РОДИ НЕГО

Igor

По скандалите, испливаа сите тајни на Ким и Канје: Долго време не се заедно, а раперот децата ги гледа многу ретко и пати поради тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian