Запознајте ја УБАВИЦАТА од КУМАНОВО, која ги освои светските модни агенции

Арбенита Исмајли од Куманово е една од најпознатите манекенки во светот. Таа стана позната со нејзината природна убавина и совршеното тело, пренесува Коха.

Арбенита се појавуваа со фото сесии за најпопуларните модни списанија и агенции во светот.

View this post on Instagram

🍦

A post shared by Arbenita Ismajli (@arbenitalsmajli) on

Долго време девојката од Куманово е дел од американската агенцијата “Elite”, додека понуди за неа постојано пристигнуваат и од други добро познати агенции во светот.

View this post on Instagram

She’s happy behind the camera I swear 💕

A post shared by Arbenita Ismajli (@arbenitalsmajli) on

Арбенита Исмаили, е родена на 5 мај 1998 година, а многу позната е и во социјалните мрежи. На Инстаграм таа се оценува како “ѕвезда”.

View this post on Instagram

She’s happy behind the camera I swear 💕

A post shared by Arbenita Ismajli (@arbenitalsmajli) on

View this post on Instagram

📷

A post shared by Arbenita Ismajli (@arbenitalsmajli) on

Слични објави

Прво во Грција, па сега во Монте Карло: Дара Бубамара ги запали социјалните мрежи (ФОТО)

20 години е со него, но одбива да живеат заедно: Сузана Манчиќ има добра причина за тоа!

Васко Спасоски

Пејачот се СМРЗНАЛ ОД СТРАВ: Му се закануваат со УБИСТВО зашто спиел со жената на наркобос

Igor

Мајли Сајрус искрено: Мислев дека морам да бидам „геј“ зашто сите мажи се зли

Igor

5 корисни совети како да ги прикриете килограмите доколку ви пречат

Igor

Познатиот комичар жестоко го искритикува Зукерберг!

Igor

Остави Коментар

два + дваесет =

Слични објави

Брз и едноставен ручек: Сочни полнети модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Igor

Џон Војт, таткото на Анџелина Џоли решително против Бајден: „Тоа е борба против сатаната“

Васко Спасоски

Фото: Карлеуша се закопча до грло, но нејзиниот задник ќе „експлодира“ во тесните фармерки!

Васко Спасоски

Иако се породи пред пет месеци, Софи Тарнер посакува повторно да забремени – Сакам да го проширам семејство што поскоро!

Еспресо

Се ожени внукот на ГРЕЈС КЕЛИ: Невестата се расплакала од среќа

Igor

Јелена Карлеуша искрено: Би сакала да сум слаба како Северина!

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian