Виолетовата е дефинитивно нејзината боја: Кејт Мидлтон во никогаш подобро издание (ФОТО)

Војвотката од Кембриџ одлучила да ги замени монотоните комбинации со оние малку повесели.

37-годишната Кејт Мидлтон и овојпат изгледала одлично како и секогаш, но наместо посмирени тонови, се одлучила за оние малку повпечатливите.

Мидлтон се појавила на отворањето на една детска клиника и за таа прилика избрала здолниште со А крој и сако во виолетова боја.

профимедиа

Со оглед дека сме навикнати да ја гледаме во гардероба во која преовладуваат сивите тонови, оваа промена ги воодушеви модните критичари ширум светот.

Многумина се сложуваат дека впечатливите и светли нијанси одлично ѝ прилегаат и дека војвотката треба почесто да ги носи.

профимедиа

Иако излегла од својата рутина кога се во прашање боите на облеката, кројот на сакото и здолништето се одликувале со формалност која ја налага нејзината кралска титула.

профимедиа

А насмевката на нејзиното лице оддава колку Мидлтон уживала во оваа посета.

Слични објави

Модна битка помеѓу јатрвите: Меган и Кејт со својот избор покажаа колку се разликуваат! (ФОТО)

Еспресо

„Сега таа е моја жена!“ – Лидија Вукичевиќ во врска со помлад маж? (ФОТО)

Еспресо

И Џенифер Лопез е ИСТА КАКО НАС кога е без шминка и тазе „неизбањата“! Јееее!

Igor

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Еспресо

Враќање на трендот од 90-те во голем стил: Заводливата сукња повторно е хит! (ФОТО)

Igor

ЖЕЖОК ХОРОСКОП: Сексот со Близнаците е неповторливо искуство, а Лавовите ги возбудува секс на отворено

Igor

Остави Коментар

7 + петнаесет =

Слични објави

Северина веќе не е Којиќ! На Инстаграм го избриша презимето на сопругот

Еспресо

ПОМОШНИЧКАТА УДРИ ПО ПЕЈАЧОТ: Заработуваше милиони, а јас немав што да јадам

Igor

Знаци кои се склони кон разубавување на токсичните врски

Igor

Мајкл Даглас ги откри последните зборови на неговиот татко Кирк: Не знам дали се шегуваше! (ВИДЕО)

Еспресо

Австралиската Ким Кардишијан е помеѓу најпопуларните фитнес блогерки на светот (ФОТО)

Еспресо

Охрид во јуни – оаза за инспирација (ГАЛЕРИЈА)

Igor