Вереникот на Сораја е оженет и има 4 деца? Испливаа деталите за маркантниот Русин

Љубовниот живот на Сораја веќе со години е мистерија, а тоа и би останало така ако во Москва не ја посетеше нејзината најдобра пријателка Ана Корач. Таа на Инстаграм покажа како ужива со другарката која долго не ја видела, а и на сите гордо им го претстави долго криеното момче на Сораја.

Корач објави фотографија проследена со реченица која јасно укажува дека човекот на фотографијата е во врска со Сораја.

„Конечно и јас да го запознаам зетот, напишала Ана и ја означила Сораја, со што привлече огромно внимание на јавноста.

Soraja Vučelić

Човекот на сликата е 39-годишниот Курбан Омаров, познат руски блогер и бизнисмен, кој е многу популарен на друштвените мрежи со оглед на тоа што на Инстаграм го следат повеќе од 2,5 милиони луѓе, пишуваат српските медиуми.

Сопственик е на неколку успешни компании, основач на еден популарен Јутјуб канал каде што се емитувало и неговото реално шоу, а се вбројува во триесетте најпознати руски блогери на Инстаграм.

Со сите овие референци од неговата биографија Сораја би можела и да се фали, само Курбан да не е оженет и да нема четири деца.

Богатиот Русин има син и три ќерки, зад себе има еден пропаднат брак, а во 2015 година се оженил со познатата руска ТВ водителка и глумица Ксенија Бородина, со која според мноштвото заеднички фотографии на друштвените мрежи, има идиличен брак.

Останува да се дознае дали токму тој е дечкото на Сораја или приказната на социјалните мрежи е обелоденета само поради медиумско внимание.

View this post on Instagram

Привет Питер 👋

A post shared by Ксения Бородина (@borodylia) on

Слични објави

Рита Ора облече црвен џемпер со дупки, а под него… (ФОТО)

Васко Спасоски

Карлеуша откри што мисли Душко за нејзините провокативни фотки

Igor

Џеј Ло беше мета на критики поради експонирање на меѓуножјето! (ФОТО)

Еспресо

Страсната афера на Наоми Кембл и Мајк Тајсон! (ФОТО)

Еспресо

Најдобрата поранешна сопруга: Џенифер Гарнер му ја спасува кариерата на Бен Афлек!

Еспресо

Одличен избор за појадок или вечера – Превкусен ирски тост со пржен кашкавал

Igor

Остави Коментар

три × 3 =

Слични објави

НЕ ЗНААТ ШТО СО ПАРИТЕ: Нема да верувате колку пари дал Николас Кејџ за неговиот миленик ОКТОПОД (ФОТО)

Igor

Прекрасната Бразилка ги воодушеви фановите со прекрасното „лиено“ тело (ФОТО)

Igor

Денот кога исчезнаа врапчињата: Фатални последици од Кампањата против четирите штетници на Мао Це Тунг (ВИДЕО)

Еспресо

Мала астро школа: Бегате ли од реалноста?

Igor

Бела Хадид лута на Инстаграм: Ѝ избришале фотографија зашто ја означила Палестина

Еспресо

ПРИНОВА КАЈ ЃОКОВИЌ: Новак и Јелена ќе добијат трето дете?

Igor