Уште еден скандал го тресе Холивуд! Шерон Стоун тужи пејачка поради јавни навреди! (ФОТО)

Пејачката Шанел Вест Кост која се занимава со рап музика издаде спорна песна во 2018 година, а она што и пречело на Шерон Стоун е тоа што повеќе пати било споменато нејзиното име, според нејзините зборови, неприкладно.

Шерон тврди дека младата пејачка сака врз нејзиниот грб да постигне успех и слава.

И самиот наслов на песната „Sharon Stoned“, што во превод значи „пијана Шерон“ е спорен.

 

View this post on Instagram

 

Weekend vibes

A post shared by Chanel West Coast (@chanelwestcoast) on

Поради репутацијата која ја изградила, Шерон вели дека строго го контролира употребата на нејзиното име. Во спотот се појавуваат и сцени кои потсетуваат на филмовите во кои таа глумеше, па и тие се предмет на тужба.

Пејачката ќе одговара поради нелојална конкуренција и кршење на правото на јавно објавување. Шерон бара од Шанел да престане да го користи нејзиното име во иднина, како и паричен надоместок во сума која ја заработила од изведувањето на спорната песна.

Меѓутоа пејачката тврди дека песната ја направила во соработка со актерката и дека таа била упатена за целиот процес. Таа изјавила дека е многу разочарана.

Слични објави

Запознајте го српскиот Џејсон Момоа кој ја воодушеви Јелена Карлеуша! (ФОТО)

Еспресо

Кармата на дело: Купила 18 тоалетни, а децата и ги потопиле сите! (ФОТО)

Еспресо

Хари повторно на удар на медиумите: Меган му зборува, тој ја игнорира (ВИДЕО)

Igor

Заштитното лице на „Викторија Сикрет“ ги воодушеви своите фанови! (ФОТО)

Igor

СЕ НЕРВИРААТ ЗА СИТНИЦИ: Овие 5 хороскопски знаци може да полудат за секунда

Igor

СО СВОИТЕ ГРИМАСИ ГО НАСМЕА ЦЕЛИОТ СВЕТ: Синот на Рожер Федерер на Вимблдон ги привлече сите погледи (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

три × два =

Слични објави

Најдобриот готвач во светот СЕКОГАШ И БЕЗ ИСКЛУЧОК го почитува ОВА ЗЛАТНО ПАРАВИЛО кога подготвува ПЕЧУРКИ!

Igor

Брз, сочен и многу вкусен колач со гриз

Igor

Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Igor

Славната Ема Томпсон ја напушти Британија: Ова е остварување на сонот кој го имав со години!

Еспресо

Мик Џегер повторно на филмското платно: Уживам додека глумам! (ВИДЕО)

Еспресо

Зад еден од најголемите хитови на Здравко Чолиќ се крие потресна судбина на една средношколка

Igor