Трик кој ќе ви помогне да купите градник со соодветна големина

Многу жени имаат проблеми при одбирањето на точната големина на градник и неговата потрага понекогаш може да изгледа како вистински кошмар. Но, за среќа, постои начин на кој можете да откриете дали носите погрешна големина на градник.

Едноставен трик кој ќе ви помогне да откриете дали ја носите вистинската големина на градник

Никол Кивиц, која работи за францускиот бренд за долна облека, Шантел, вели дека главна грешка која ја прават жените е купување градник со премногу голема големина на грбот. Според Никол, кога прв пат купувате градник, треба да внимавате тој да биде доволно тесен така што кога ќе го користите првото копче, да бидете во можност да ставите само два прсти помеѓу вашиот грб и градникот. Ако во тој простор може да собере повеќе од два прсти, тогаш тоа е знак дека е преголем.

„Бидејќи 80% од поддршката доаѓа од појасот на вашиот градник, тој треба да биде затегнат“, советува Никол.

Колку повеќе го носите вашиот градник, толку повеќе тој ќе се растега, така што ќе почнете да ги употребувате и другите копчиња. Кога ќе стигнете до третото копче и ќе можете да ставите повеќе од два прсти помеѓу градникот и вашиот грб, тогаш тоа е знак дека повторно треба да ја посетите продавницата за долна облека.

Слични објави

Забавите, алкохолот и дрогата за неа се минато: Кејт Мос денес живее сосема поинаков живот! (ФОТО)

Еспресо

Џони Деп призна дека е воодушевен од ќебапи!

Еспресо

Шарлиз Терон призна дека е во врска со овие две дами (ФОТО)

Igor

Погледнете што му посвети Анастасија Ражнатовиќ на покојниот татко

Igor

„НАШИ СМЕ, ЌЕ ТИ ПОМОГНЕМЕ“: Македонска заедница ѝ понуди помош за сместување и работа на ЌЕРКАТА НА ЗАЕВ

Igor

Потресна исповед на вдовицата на Шабан Шаулиќ: Тој за мене е на некој далечен пат, еден ден ќе му се придружам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

четири + единаесет =

Слични објави

Новиот модел на тексас шорц ги запрепасти жените ширум светот (ФОТО)

Igor

Смирете се, сите ќе ве блокирам: Се соблече Славица Чуктераш и никој не остана рамнодушен на нејзините облини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Вдовицата на Шабан Шаулиќ се отселила од вилата на Дедиње: Имала две причини, а еве на кого ја издала… (ФОТО)

Васко Спасоски

ПОТРОШИ 70 МИЛИОНИ ЕВРА: Бред Пит ѝ исполни стара желба на Џенифер Анистон

Igor

ФОТО: Тато Слаткар објави фотографија со неговиот наследник Моша!

Васко Спасоски

КОНЕЧНО ГЛАС И ОД ДУШКО ТОШИЌ: Која е вистината за него и Карлеуша?

Igor