Станала клон на својот починат брат: Шокантни фотографии од сестрата на Мајкл Џексон (ФОТО)

Ла Тоја Џексон (63), сестра на починатиот крал на попот Мајкл Џексон по бројните операции стана клон на нејзиниот брат.

Ла Тоја беше сликана на пат кон еден салон за убавина во Лос Анџелес, а во јавноста се појави со шминка и огромен шешир.

профимедиа

Многумина се шокирани од нејзиното изобличено лице, кое како што коментираат, е упропастено поради премногу пластични операции.

Ла Тоја важеше за вистинска убавица, а сега на неа, како што многумина коментираа, се препознатливи само темните очи и насмевката.

Кариерата ја започна на телевизија, учествувајќи во многу емисии, а подоцна објави и неколку албуми и се занимаваше и со танц.

профимедиа

Животот воопшто не ја мазел Ла Тоја, таа и Мајкл немале многу добар татко, па така тој како монструм ја тепал и злоставувал. Тој сите свои деца ги тепал, малтретирал, принудувал да вежбаат, пејат и танцуваат цел ден и цела ноќ. А некои дури и ги силувал, меѓу кои и Ла Тоја.

Ла Тоја беше во брак со починатиот Џек Гордон со кој исто така немала убав живот, често била тепана, малтретирана, силувана а и биле забранети и контактите со семејството.

Слични објави

Мик Џегер повторно на филмското платно: Уживам додека глумам! (ВИДЕО)

Еспресо

Меланија Трамп со причина доминира на модната сцена: Бел фустан и цветен мантил кои секоја жена би ги посакала! (ФОТО)

Igor

Ова е идеалната разлика во годините за успешна љубовна врска

Igor

Како настанала Статуата на Давид, ремек-делото на Микеланџело

Теодора Циклевска

Сака да јаде говедска опашка: Погледнете го списокот на желби на Ерос Рамацоти за концертот во Скопје

Igor

Деца заглавени во тела на возрасни, Чевли на брегот на Дунав… Приказните што се кријат зад овие скулптури ќе ви го скршат срцето (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет + Осумнаесет =

Слични објави

Најскапиот парфем во светот чини 1.295 милиони долари

Igor

Манекенката Деми Роуз се жали: Сакам да си ја вратам старата фигура (ФОТО)

Igor

Лежерен аутфит и бакнежи во јавност: МЕГАН МАРКЛ повторно ги КРШИ ПРАВИЛАТА (ФОТО)

Igor

Содржината на фрижидерот на Ким Кардашијан ги загрижи сите на Инстаграм (ФОТО)

Еспресо

За час и половина три милиони долари: Мадона доби понуда која не се одбива, а еве што се „крие“ зад неа!

Еспресо

Кои жени најмногу уживаат во сексот?

Igor