Сопругата на Алек Болдвин имаше втор абортус за седум месеци, семејството во тага! (ВИДЕО)

Сопругата на познатиот холивудски актер Алек Болдвин (61), Хилариа (35) на социјалните мрежи објави тажна вест. Таа била на редовен гинеколошки преглед и дознала дека повторно имала спонтан абортус.

Со оглед на тоа дека веќе имала еден пред седум месеци, парот се израдувал кога дознал дека Хилари е повторно бремена. Била во четвртиот месец од бременоста и очекувале девојче.

Фото: Инстаграм

– Многу сме тажни, бидејќи пред малку дознаваме дека нашето бебе починало на само четири месеци. Исто така, сакам да знаете дека иако сега не сме добро – ќе бидеме – ја започнала емотивната објава Хилриа.

 

View this post on Instagram

 

We are very sad to share that today we learned that our baby passed away at 4 months. We also want you to know that even though we are not ok right now, we will be. We are so lucky with our 4 healthy babies—and we will never lose sight of this. I told Carmen and took this so I could send it to Alec. I guess this is a good way to share it with you too. I told her that this baby isn’t going to come after all…but we will try very hard to give her a little sister another time. I’m really devastated right now…I was not expecting this when I went to my scan today. I don’t know what else to say…I’m still in shock and don’t have this all quite clear. Please no paparazzi…that’s all I ask ❤️

A post shared by Hilaria Thomas Baldwin (@hilariabaldwin) on

Парот ја започнал врската во 211 година, а се венчаа во 2012. Хилариа и Алек се родители на ќерката Кармен (6), синот Рафаел (4), Леонардо (3) и Ромео (1), но сон им беше да имаат големо семејство и од нема да се откажат. Покрај тоа што напишала подолга објава, таа снимила и видео со нејзината највозрасна ќерка на која и вели дека приновата сепак ќе пристигне.

– Се надевам дека ова е добар начин да ја споделам веста со вас. И кажав дека бебето нема да дојде, но ќе се потрудиме да добие сестра некој следен пат. Уништена сум моментално. Не го очекував ова на денешниот преглед. Не знам што друго да кажам. Уште сум во шок.

 

Слични објави

Гола и сексипилна: Џеј Ло на „безобразен“ начин го најави својот нов сингл (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

ПЕТ РАБОТИ кои не сте ги знаеле за Лина Пејовска: Младата пејачка откри од што се плаши најмногу!

Igor

Богдана Ражнатовиќ е прекрасна трудница, но оваа ситница ја вознемирува!

Еспресо

Почина првата љубов на Џенифер Лопез: Десет години беа сè еден на друг! (ФОТО)

Еспресо

Славниот пар разменуваше бизарни бакнежи, веднаш се јави Џастин Бибер: „Чудни сте“ (ВИДЕО)

Igor

Синди Крафорд доби наследничка: Ќерката Каја почна да гради модна кариера – погледнете ја како изгледа (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

дваесет − дванаесет =

Слични објави

Познатиот комичар жестоко го искритикува Зукерберг!

Igor

Ријана со остри критики од фановите: Како можеше да не лажеш сите овие години? (ВИДЕО)

Еспресо

Аделина Тахири сподели интимни моменти со нејзиниот сопруг (ВИДЕО)

Igor

Причина повеќе да навивате за Манчестер јунајтед (ФОТО)

Igor

Заборавете на 69! Позата 77 е новиот хит кој ветува огромно задоволство

Igor

Видео хороскоп 20 август 2019, вторник

Igor