Славните дами ПОЛУДЕА по новиот ИНСТАГРАМ ТРЕНД (ФОТО)

Новата поза за сликање ги излуде жените ширум светот. Наречена е „фламинго“ а еве зошто таа стана тренд.

По „барби стапалата“ и „бамби позата“, ова е новиот тренд кој мора да го совладате доколку сакате лајкови на Инстаграм.

Жешкото лето 2019 веќе има своја поза, а дамите за оваа поза беа инспирирани од розевата птица со тенки нозе. Оваа поза всушност е измислена со цел да ги претстави вашите нозе како повитки.

Таканаречената „фламинго“ поза подразбира една нога во воздух поткрената при позирањето, односно во облик на тријаголник.

Веќе многу славни дами споделија слика со оваа поза, погледнете.

View this post on Instagram

💉 Wearing | @biljanatipsarevic

A post shared by Milica Pavlovic (@senoritamilica) on

Слични објави

Се дрогирав со татко ми, но тој не се извлече од пеколот…

Igor

На интернет кружи оваа ФОТОГРАФИЈА од Кејт Мидлтон, доколку може таа веднаш би ја уништила (ФОТО)

Еспресо

КЕТО ИСХРАНА: Кои намирници се дозволени во дневното мени?

Igor

Единствено коронавирусот можеше да ги спаси: Откажано доделувањето на најнепосакуваната награда на светот – „Златна Малина“! (ВИДЕО)

Михаило Донев

Млади, згодни, пеат-растураат: Овие македонски пејачки се иднината на нашата естрада! (ФОТО)

Васко Спасоски

Форбс ја утврди листата: Познатиот рапер и официјално стана милијардер!

Еспресо

Остави Коментар

17 + три =

Слични објави

Во гимнастиката е најдобра, а и модата ѝ оди од рака (ФОТО)

Igor

КОНЕЧНО СЛОБОДНИ! Нема да верувате какви ограничувања имале Хари и Меган, а сега се ослободени од нив!

Еспресо

Џастин Бибер ги запрепасти фановите со оваа фотографија! (ФОТО)

Еспресо

Тетоважите на АНЏЕЛИНА ЏОЛИ:„Веќе никогаш нема да бидам глупава да си истетовирам име од маж“

Igor

Видео хороскоп 14 август 2019, среда

Igor

Помалку намигнувајте за да немате брчки

Igor