Селена Гомез искрено: Коментарите дека сум дебела ме уништија! (ВИДЕО)

Селена Гомез гостуваше во една емисија во која за првпат зборуваше за тоа како „body shaming“ влијаел на неа и нејзиното здравје.

Пејачката варирала со килограмите, а на тоа влиајеле повеќе фактори.

– Првпат го искусив „ body shaming“ поради килограмите. Имам лупус и се борам со проблемите на бубрезите и високиот крвен притисок и останатите здраствени проблеми – рекла 27 годишната Гомез и додела дека лупусот не влијае на нејзините килограми, туку комбинација од други здраствени фактори.

– Се е тоа поради лековите кои морам да ги пијам до крајот на животот – зависи од месец до месец, ако сум веќе искрена. Забележав дека луѓето ме напаѓаат поради тоа. Тежината ми варира во зависност од тоа што се случува во мојот живот – открила таа.

Признала дека критиките и шегите на нејзина сметка за време на стресниот период, силно ја погодиле и накратко ја уништиле. Сепак, Селена сега е многу среќна и нема потреба секој момент од својот приватен живот да го стави под лупа.

Слични објави

Нема веќе криење! Синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов, Иван во љубовна врска со спортистка (ФОТО)

Igor

По Оскарите се одложува и 78-то доделување на Златен глобус

Еспресо

Актерот сликан со 25 години помладата девојка – Се разведе, а неговата избраничка е поранешна мисица и е неверојатно убава (ФОТО)

Еспресо

Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

Васко Спасоски

Заедно ќе го пребродиме ова: Адриана Лима упати порака до сите во светот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Си ја зголемуваат колекцијата! Ким Кардашијан и Канје Вест купија куќа од 3 милиони! Погледнете како изгледа!

Igor

Остави Коментар

17 + четиринаесет =

Слични објави

Ако никогаш не сте слушнале за режисерот кој победи на Оскарите, овие 5 филмови морате да ги погледнете! (ВИДЕО)

Еспресо

Се сеќавате на убавата Росалинда? Погледнете ја како позира во проѕирен фустан под кој нема ништо! (ФОТО)

Васко Спасоски

Совршено тело и „плочки“ на стомак: Касандра денес има 46 години и изгледа како „авион“ (ФОТО)

Igor

Бизарни детали за еден од најпознатите холивудски парови!

Еспресо

Јас сум болна од луѓе кои не го сфаќаат ова сериозно: Италијанска блогерка успеа да собере три милиони евра донации за борба против коронавирусот! (ВИДЕО)

Ана Михајловски проговори за поранешниот сопруг и го откри новото момче!

Еспресо