Селена е КРАЛИЦА на ИНСТАГРАМ: Од тронот ги симна Калји и Роналдо

Селена Гомез ја претекна милијардерката Кајли Џенер, која сега е на второто место. Иако Селена нема најмногу следбеници, победила бидејќи има најмногу кликови.

Таа на Инстаграм го помина и фудбалерот Кристијано Роналдо и суперѕвездата Кајли Џенер, како најпопуларна ѕвезда на оваа друштвена мрежа. Селена Гомез (26) има 151,8 милиони следбеници и  добива околу 3,6 милиони лајкови на објава.

Веб сајтот кој се занимава со анализа на такви податоци дошол до заклучок дека 14 проценти од овожавателите живеат во Индија, а 58 проценти се жени.

Кајли Џенер е на второто место со 3,6 милиони лајкови кои ги генерираат нејзините 137 милиони обожаватели, од кои 24 проценти живеат во САД.

На трето место е ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, кој има 170,1 милиони следбеници, а повеќето се од Иран и од Индија, заедно 24 проценти. Интересно е што од нив три четвртини се мажи.

Зад него е уште еден фудбалер, легендарниот Лионел Меси со 126,1 милиони обожаватели. Дури 11 проценти се Шпанци и 77 проценти се мажи.

Бијонсе е на седмото место, а зад неа Ким Кардашијан.

Потоа следуваат Џастин Бибер и Аријана Гранде.

Слични објави

Младата актерка која глумеше во филмот на Дизни, почина од тумор на мозокот

Еспресо

ТАА Е ЖРТВА НА СКАНДАЛОТ КОЈ ГО ПОТРЕСЕ СВЕТОТ – Кејт Мидлтон денес страда поради Меган и Хари (ФОТО)

Еспресо

КОМЕНТАР ПОРАДИ КОЈ ИНСТАГРАМ ГОРИ: Еве што Карлеуша ѝ напиша на младата пејачка

Igor

Ријана го покажа задникот, а поранешното момче Крис Браун и напиша нешто многу интересно (ФОТО)

Igor

Не тагуваше долго: Ријана веќе има ново момче?

Еспресо

Снимка која го освои интернетот: Жена во самоизолација најде генијален начин да го прошета кучето од балкон! (ВИДЕО)

Еспресо

Остави Коментар

три − три =

Слични објави

Можете ли да погодите со што би се занимавал Роналдо да не е фудбалер?

Igor

После повредата на филмскиот сет, Хали Бери полека заздравува! (ФОТО)

Igor

Жељко Јоксимовиќ откри како го освоила Јована: Имаше супер бесна кола и мое це-де

Igor

Ќерката на најпознатиот ловец на крокодили му ја посветува венчавката на својот татко: Ќе запалиме свеќа во негова чест

Еспресо

Стивен Кинг со тешки обвиненија: Доделувањето на Оскарите е местенка!

Еспресо

„Јас и Луна ја сакаме позата 69“: Момчето на малечката Џогани раскажа детали од спалната соба (ФОТО)

Igor