Продавала пилиња на пазар! Ова не сте го знаеле за снаата на Цеца! (ФОТО)

Идната снаа на Светлана Цеца Ражнатовиќ, Богдана Родиќ до пред две недели продавала пилиња на пазар.

Избраничката на Вељко иако веќе не работи на пазар, сепак е активна трудница.

Богдана не може да мирува, како што се зборува, таа во куќата на Цеца наводно постојано готви за семејството, а честопати меси кифли, чисти…

Фото Курир.рс/Дамир Дервишагиќ

Таа ни во бремена состојба не сака да се откаже од работење, се додека не и забранил нејзиниот татко.

– Иако ќе стане снаа на Цеца, моето дете не се вообрази. Никогаш не и беше проблем да ги однесе пилињата каде и да и кажам или да работи на пазарот. Но, доста таа работеше. И забранив на мојата Богдана да вози комби и да оди на пазар. Засега ми помагаат останатите две ќерки, Наташа и Бојана а Богдана е поштедена, мора да се грижи за бебето – рекол Богдан Родиќ за Информер, кој во Тител има фарма за пилиња.

Тој откри дека првото внуче сака да му биде машко…

Вељко и Богдана не го знаат полот на бебето, но би сакал да чекаат син. Нека биде прво, па машко. Ако сепак биде девојче, се разбира дека ќе ја сакаме исто – додал Богдан.

Слични објави

Селма Хаек објави слика од базенот – Нејзината порака за убавината секоја жена добро треба да ја запамти (ФОТО)

Еспресо

КИСЕЛИ ТИКВИЧКИ: Одличен рецепт за здрава зимница (РЕЦЕПТ)

Igor

Северина на премиерата на „Игра на тронови“

Igor

Видео хороскоп 19 јули 2019, петок

Igor

Дневен хороскоп за 5 април 2019, петок

Igor

Ирина Шајк се соблече во минијатурни бикини и покажа тело како од бајките! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет × оне =

Слични објави

Ех да имаш мајка како Аделина Тахири (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

На „очајната домаќинка“ ѝ се закануваат 20 години затвор

Igor

Лозано освои награда на MAC: Го најавија дека доаѓа од Северна Македонија, но веднаш ги поправи!

Еспресо

Шармантната пејачка има намера да остане бремена од непознат човек!

Слободен Печат

Славната Ема Томпсон ја напушти Британија: Ова е остварување на сонот кој го имав со години!

Еспресо

Ова е девојката на Столе Стоилов која ќе му роди дете! (ФОТО)

Васко Спасоски