Принцот Вилијам отворено: Сосема сум во ред ако моите деца се хомосексуалци

Принцот Вилијам и војвотката Кејт важат за родители кои добро ги воспитуваат своите деца. Како идни крал и кралица, нивниот став околу чувствителните општествени прашања е многу важен за јавноста.

Во месецот на гордоста, принцот бил прашан што би направил ако некое од неговите деца се изјасни како хомосексуалец.

На тоа тој одговорил:

„Мислам дека луѓето не мислат за тоа сè додека не станат родители. Мислам дека… Тоа е сосема во ред… Единствено околу што би бил загрижен, особено поради улогата која моите деца ја имаат, е како на тоа ќе се гледа и како ќе се интерпретира.“

Потоа додал дека со војвотката Кејт планираат отворено да разговараат со своите деца на секоја тема, вклучително и сексуалната ориентација.

Тие имаат три деца, принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луи.

Принцот ВИЛИЈАМ искрено за ТРАГИЧНАТА ЗАГУБА на својата мајка: ТАА БОЛКА се чувствува како ниту една друга! (ВИДЕО)

Слични објави

Најскапиот парфем во светот чини 1.295 милиони долари

Igor

Црна Гора дефинитивно не учествува на Евровизија!

Igor

Владо Јаневски со нова песна: Слушнете како звучи нумерата „Недостасуваш“! (ВИДЕО)

Михаило Донев

„Кристалните чорапи“ на Мајкл Џексон на аукција, почетната цена 97.500 евра!

Igor

САКА СКАПОЦЕНА ОБЛЕКА: Меган Маркл оваа година потрошила 250.000 евра на облека, а овој фустан бил најскап (ФОТО)

Еспресо

Сите се престрашија кога ја видоа фотографијата на Деми Мур!

Igor

Остави Коментар

четири × оне =

Слични објави

Паника поради корона: Северина ја дезинфицираше целата вила на Кеба (ВИДЕО)

Еспресо

На песната и спотот работеше една година: Филип Пешевски ја објави „Ти ми стоиш најдобро“ (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Малума го освои светот, но дали знаете како го добил ова уметничко име? (ФОТО)

Igor

Сензуален танц со неочекуван пресврт: Џеј Ло танцуваше покрај момчето, а потоа се случи нешто НЕОЧЕКУВАНО (ВИДЕО)

Еспресо

ПЕТ РАБОТИ кои не сте ги знаеле за Елена Стефановска: „Имам момче, меѓутоа умешно го кријам од јавноста“ (ФОТО)

Igor

Џастин Бибер се маскираше и ги пречекуваше фановите на серијата „Пријатели“, кога го препознаа нивната реакција стана хит (ВИДЕО)

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian