ПРЕЖИВЕА АГОНИЈА, ГО ИЗГУБИ БЕБЕТО, а сега актерката е пак бремена на 43 години

Мила Јовович е повторно бремена, а среќната вест ја сподели на своите социјални мрежи.

Пред две години таа имаше спонтан абортус, а потоа минела низ агонија и тешка депресија. Затоа и сега е исплашена, но не дозволува стравот да ѝ ја наруши среќата поради новата бременост.

„Дознав дека сум бремена пред 13 недели и не ми беше сеедно. Поради своите години и претходниот абортус, не сакав да се поврзам со ова бебе. Последните месеци постојано бев кај гинекологот. Очекувам девојче, посакајте ми среќа“, им порача таа на своите следбеници.

View this post on Instagram

Knocked up again.🤫 After I found out I was pregnant 13 weeks ago, I had a mixture of feelings ranging between complete joy and utter terror. Because of my age and losing the last pregnancy I didn’t want to get attached to this potential baby too quickly. That was obviously not fun and the last few months have been my family and I living on pins and needles waiting for a slew of different test results to come in and spending most of our time in doctors offices. Thank goodness we’re in the clear AND we found out that we’ve been blessed with another girl!😆😂🥰 Anyway, wish me and my baby luck! I send you all a lot of love and I’ll keep you posted on my progression! Xoxo m❤️

A post shared by Milla Jovovich (@millajovovich) on

Слични објави

Сестрите Грубовиќ на едно место – тие се како виното, колку постари, толку поубави (ФОТО)

Igor

МУЗИЧКИ ВРЕМЕПЛОВ: Дознајте кои настани ја одбележаа музиката низ историјата на денешен ден…

Еспресо

ЗАПОЗНАЈТЕ ГО СУПЕР ЗГОДНИОТ ПЕЈАЧ, син на пратеничка во македонското Собрание (ФОТО)

Igor

Познато под кој реден број ќе настапи Тамара во Тел Авив

Igor

НОВ ЅВЕЗДЕН ПАР: Дуа Липа во врска со малиот брат на познатите модели

Igor

НЕПРЕПОЗНАТЛИВА: Од операциите не личи на себе, мајката на Силвестер Сталоне за две години ќе наполни СТОТКА! (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

четиринаесет − 14 =

Слични објави

Исчезна глумицата Наја Ривера: 4-годишниот син бил сам на бродот, се претпоставува дека се удавила

Еспресо

Чоколаден колач со банани за кој не ви е потребна рерна (РЕЦЕПТ)

Igor

Познато е каде ќе се снима спотот за дуетската песна на Дино Мерлин и Сенидах!

Васко Спасоски

Тамара е најдобриот женски евровизиски вокал за 2019

Igor

Џастин Бибер, Блејк Лајвли, Џорџо Армани: Познати кои донирале пари за борба против вирусот

Еспресо

Се „испеглале“ со Фотошоп – Шупут со досега најдлабокото деколте (ФОТО)

Еспресо