Пее, растура, а кога ќе видите како изгледа… Љупка Арсовска е нова пејачка на естрадата за која допрва ќе слушнете сите (ВИДЕО)

Очигледно македонската естрада не треба да се плаши за својата иднина, бидејќи сите знаеме дека нашата земја е непресушен извор за таленти.

Не за бадијала велат, во Србија немој да играш, во Босна и Херцеговина немој да пееш, а во Македонија немој ниту да пееш ниту да играш.

Токму едно такво ново музичко име за кое сме сигурни дека допрва ќе слушне целата домашна, а ништо чудно и балканска јавност, е младата пејачка Љупка Арсовска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Arsovska Ljupka (@arsovskaljupka) on

Таа веќе некое време се занимава со музика, а видеата кои ги објавува на социјалните мрежи и тоа како ќе го задржат вашето внимание.

Покрај тоа што таа пее фантастично, Љупка по се изгледа ќе биде и една од најзгодните пејачки на нашата музичка сцена.

Погледнете неколку нејзини интерпретации за кои сме сигурни дека нема да ве остават рамнодушни…

 

View this post on Instagram

 

Edna od najubavite makedonski narodni pesni.. Blagodarnost do brakjata Tavitjan za prekrasnata matrica

A post shared by Arsovska Ljupka (@arsovskaljupka) on

 

View this post on Instagram

 

#Verujunas @adilmaksutovic … – @angelovasil1

A post shared by Arsovska Ljupka (@arsovskaljupka) on

 

View this post on Instagram

 

#Jošuveksanjamdasmozajedno #ToseProeski ❤️

A post shared by Arsovska Ljupka (@arsovskaljupka) on

 

View this post on Instagram

 

@vlatkolozanoski #Kilometri

A post shared by Arsovska Ljupka (@arsovskaljupka) on

Слични објави

Без коментар: Српската пејачка Дуња пред еден ден остана без татко, а веќе се слика по гаќички за на Инстаграм (ФОТО)

Igor

ОВА СЕ УШТЕ НЕ Е ВИДЕНО: Пејачката среде настап ја подигна маицата и ги покажа голите гради (ФОТО)

Еспресо

Ѕвездата на „Беверли Хилс“: Ракот се врати, не стојам цврсто на нозе!

Васко Спасоски

Виенска штрудла со јаболка, рецепт кој ќе ве врати во детството

Igor

ШАКИРА и ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ ќе настапат на полувремето на Супербол

Igor

Не се знае од кој агол е поубава: Новата девојка на Нејмар е Хрватка, а кога ќе ја видите ќе ви застане срцето! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

четири × два =

Слични објави

Се самоуби познатата канадска актерка

Igor

Поради својот заштитен знак ДОБИВА СМРТНИ ЗАКАНИ (ФОТО)

Igor

Том Хенкс во говорот спомна пет деца, а има четири – Ќе се воодушевите кога ќе слушнете зошто! (ВИДЕО)

Еспресо

За друго бикини не знае: Сузана Гавазова цело лето го помина во танга (ФОТО)

Igor

Ретко кој го може ова: Колегите ќе му подзавидат на Саша Ковачевиќ поради ваквиот успех! (ФОТО)

Васко Спасоски

По гаќички и градник: Погледнете како оди Карлеуша на настап (ВИДЕО)

Igor