Не му треба каскадер: Том Круз учи да лета со параглајдер

Том Круз не се плаши да изведува вратоломии во филмовите, а пред некој ден е фотографиран како се спушта со параглајдер по стрмните карпи во француските Алпи.

Познатиот 57-годишен глумец сам учествува во многу ризични сцени и нема каскадер, па му се случувало понекогаш и да скрши некоја коска, пренесува британски Метро.

Последен пат незгода имал при снимањето на “Mission Impossible: Fallout”.

„Го бркав Хенри и требаше да го прескокнам ѕидот, ама случајно го шутнав. Во истиот момент знаев дека го скршив зглобот ама не сакав да ја повторувам таа сцена, па само продолжив да трчам. После реков: Си го скршив зглобот. Тоа е тоа, носете ме во болница. Сите ги извадија телефоните за да резервираат патување и да го почнат одморот“, раскажал Круз.

Twitter

 

Глумецот додека учел да се спушта со параглајдер ја носел целата неоходна заштитна опрема, а на подножјето го дочекал инструкторот.

Засега не е познато дали вежбал за снимање на некоја сцена или едноставно го сака параглајдеризмот и адреналинската грозница.

Слични објави

Калиниќ објави ново видео со синот: Ова е сиротиот Вујо кој социјалните служби треба да го преземат (ВИДЕО)

Еспресо

КАРЛЕУША ЌЕ БИДЕ ПРИВЕДЕНА? Адвокатите на Врањеш одлучни за следниот чекор

Igor

Џенифер Анистон расплакана истрча од ресторанот! (ФОТО)

Igor

Боба ѝ приреди на Лепа Брена изненадување за Денот на вљубените: Ѝ подари 1001 роза

Еспресо

Овој фотограф ја има најубавата работа: Ги слика најжешките Македонки (ФОТО)

Igor

ТРАГЕДИЈА ВО ХОЛИВУД: Синот на познат актер ја избодел мајка му, полицијата го застрелала (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

11 + 10 =

Слични објави

НЕМА ДЕЛ ОД ТРИЦЕПСОТ, МЕТАЛНИ ПЛОЧКИ НАМЕСТО КОСКИ: Деа откри детали од закрепнувањето

Igor

Исхраната на Џејсон Стејтам го довела овој јутјубер до корисно сознание! (ВИДЕО)

Еспресо

Аријана Гранде си купи раскошна вила за 14 милиони долари (ФОТО)

Еспресо

СМРЗНАТА, СВЕЖА, ОДГЛЕДУВАНА… Која риба е најздрава за јадење?

Igor

Мајли Сајрус доаѓа во Косово (ВИДЕО)

Igor

Бела Хадид закопчана до врат, но сепак успеа да ја „запали“ јавноста! (ФОТО)

Igor